ROZŠÍŘENÉ PARKOVÁNÍ U ŠKOLY

Největší obavu v souvislosti s plánovanou výstavbou školního a spolkového Pavilonu mají lidé z okolních bytových domů z parkování. Bojí se, že rozšířená škola a spolkové a kulturní aktivity přivedou do oblasti více aut a oni nebudou mít kde zaparkovat. Vedení města opakovaně přislíbilo, že tento problém nepodceňuje a včas vyřeší. Problém parkování by měla vyřešit dvě zásadní opatření. Zásadní Rozšíření počtu parkovacích míst v těsné blízkosti školy a také systém ochrany rezidentů, aby na jejich místech neparkovali návštěvníci školy a Pavilonu.

V červnu nechalo město dopracovat projekt rekonstrukce ulic Nádražní a Ke Škole, který výrazně zvyšuje počet míst kolem nové tělocvičny, hřbitova a u „školní“ křižovatky – celkem zde má vzniknout 35-40 nových parkovacích míst charakteru tzv. K+R (Kiss and Ride = dej pusu a jeď) – tedy pro krátkodobé zastavení v průběhu dne a pro návštěvníky akcí. Tyto možnosti využijí i návštěvníci tělocvičny a u hřbitova by se přestalo parkovat mezi stromy.

Výstavba těchto nových parkovacích míst bude probíhat současně se stavbou Pavilonu. Zároveň dojde k již avizovanému rozšíření stávajícího parkoviště na ulici Jana Šťastného o 14 míst. Předpokládané náklady na rozšíření parkování jsou 1,2 milionu korun.

Celkem tyto úpravy přidají přes 50 nových míst. Nabízí se možnost zřízení parkování na zpevněných, ale zatravněných plochách mezi hřbitovem a dálnicí a naproti autobusové zastávce u školy. Také uvažujeme o možnosti propojení parkoviště u Edenu a ulicí Nádražní, aby i ti rodiče, kteří zajíždějí ke školce, mohli vyjíždět přímo na ulici Nádražní a nemuseli se otáčet a vracet. Tyto návrhy však musejí projít věcnou i odbornou diskusí.

Zároveň město uvažuje o zřízení další rezidentské, tedy tzv. modré parkovací zóny v části ulic Nádražní a Jana Šťastného, která by zde umožnila parkování pouze místním obyvatelům a návštěvníky by donutila zaparkovat na nově vytvořených parkovacích místech. „Každopádně Pavilon rozhodně nesmí zhoršit komfort parkování pro zdejší obyvatele“, říká starosta Petr Digrin.

 

Parkování v ulici Nádražní: dalších 25 až 30 k dnešním 5 místům typu K+R

3_SITUACE-TRASA2

 Parkování v ulici Ke škole: zde vzniknou další místa typu K+R

4_SITUACE-TRASA3

 

 

Uložit odkaz do záložek.